Pomocne tutoriale

Wpis

czwartek, 16 maja 2013

sukces w 300 dni!

 


Osiągnij sukces w mniej niż rok.
Opisana strategia działa w kontekście finansowym.
Możesz sprawdzić, czy zadziała w innym.Witaj.
W tym artykule opiszę Tobie strategię, którą właśnie rozwijam, którą tworzę, która zawiera rady, umiejętności i techniki, abyś od zera w ciągu 300 dni osiągnął subiektywny sukces finansowy. Oczywiście możesz przenieść tę strategię na inne płaszczyzny, poza biznesowe i prawdopodobnie też Ci sie uda.

OK, zaczynamy.

Co potrzebujesz na początku, nie mając finansów, prawdopodobnie pracując gdzieś na etacie za średnią krajową.(taki scenariusz, bo jest to indywidualne i strategia powstawała pod moje oczekiwania i moje możliwości, zmieniaj ją na każdym etapie, aby pasowała lepiej dla Ciebie).

Pierwsza rzecz jakiej potrzebujesz, to pomysł na to, czym chcesz się zajmować. Pomysł przemyślany, więc poświęc temu tyle czasu, wymieniając wszystkie plusy jak i minusy, aż do momentu kiedy plusów będzie bardzo dużo, a wszystkie minusy będziesz mógł rozwiązać lub zmienić na plusy.

Nie zarabiając, nie pracując na etacie, będziesz potrzebował trochę kasy, aby zainwestować w siebie na starcie. Możesz to zrobić na tysiące sposobów, więc żadna wymówka pod tytułem: chodzę jeszcze do liceum, gimnazjum, mam studia, ble ble ble, nie może mieć miejsca, bo jest głupia i mogłaby Cię ograniczyć. Tego nie chcesz i nie potrzebujesz.

Kilka sposobow na to jak zarobić będąc ograniczonym czasowo przez szkołe lub inne zajęcia z których nie chcesz rezygnować:

Internet - allegro, ebay inne aukcje internetowe. Zabawa jest prosta, patrzysz jakie produkty sie najlepiej sprzedają i wchodzisz w to. Szukasz najtańszej hurtowni z tym towarem i voila. Sprzedajesz drożej niż w hurtowni, taniej niż w sklepie i u konkurecji i zarabiasz.
Jest kilka rodzajów tego jak możesz zarabiać na handlu i to niezależnie na jaką skalę to robisz.

- sprzedawać dużo taniego towaru - dobre rozwiązanie
- sprzedawać dużo drogiego towaru - jeszcze lepsze rozwiązanie
- sprzedawać mało taniego towaru - kiszka, bo nie zarabiasz
- sprzedawać mało drogiego towaru - jeśli to naprawdę luksusowy i prestiżowy towar czy usługa, to jest to dobre rozwiązanie.


Tak więc traf w odpowiedni dla siebie target. I zacznij w tym działać.

I wiesz co? jeśli kręci Cię własnie handel, to tu kończy się moja strategia dla Ciebie, bo zaczynając od allegro zarabiając od tysiąca w górę miesięcznie, po 2 miesiącach będziesz miał kasę, aby założyć swój własny sklep w Internecie, opłacić częściowo wypozycjonowanie swojej strony, tak żeby google wypluwał ją ładniej itp.

Jeśli kręci Cie inna działka, nie związana bezpośrednio z hadlem, to czytaj dalej.

Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, jest odnalezienie tego, czym chcesz się zajmować i czemu
poświęcisz najbliższych 300 dni, będąc konsekwentnym i idącym szybko w tym kierunku.
Wypisz wszystkie rzeczy którymi się interesujesz, nadaj im priorytety, zadaj sobie pytanie na czym można z tych rzeczy zrobić kasę(a można na wszystkim ;)) i przejdź do kolejnego kroku.

Zbuduj swój profesjonalny wizerunek. Niezależnie od branży, masz całą masę sposobów, jak zbudować swój wizerunek za darmo lub niewielkimi kosztami.

Kilka ze sposobów to: udzielaj się na forach tematycznych, pisz artykuły, odpowiadaj na rady, pytaj i zdobywaj nową wiedzę, bądź w tym coraz lepszy. Tu masz darmową reklamę.
Do tego poznawaj ludzi z tej działki, branży. Spotykaj się z nimi, choć na imprezy które są branżowe, wymieniaj kontakty, zbieraj kontakty, zacznij tworzyć bazę ludzi, z którymi Cię dużo łączy.

Tym samym budujesz dalej swój wizerunek, zbierasz info o ludziach w tej branży, badasz co oni robią i jak, bierzesz z tego to co uważasz za najlepsze dla Ciebie, ulepszasz i modelujesz. Tworzysz tym samym jeszcze lepszy swój wizerunek. Całkowicie za darmo. Do tego zarabiasz pieniądze handlując lub pracując jeszcze na etacie. Odkładasz część kasy, która Ci będzie potrzebna, aby zbudować dobrą stronę w internecie i ją wypromować, wypozycjonować. Kup domenę od razu. To jest koszt kilkunastu złotych za rok, a im domena starsza, tym google ją lepiej indeksuje. Zacznij działać w nowym biznesie za darmo. Wykonuj usługę bez zarabiania kasy na niej, zamiast kasy zbieraj opinie i testymoniale zadowolonych klientów. Będziesz mógł to umieścić na swojej stronie.

Zacznij ustalać plan. Ustalaj priorytety, ustal co chcesz osiągnąć w danym czasie i opisz jakie kroki są potrzebne, żeby to osiągnąć. Wypisz je. Ustal priorytety i działaj.
Sprawdzaj w ustalonych odstępach czasu czy postęp jest taki jaki chcesz i odpowiadaj sobie na mądre pytania jak możesz robić to lepiej i szybciej.
Jeśli coś idzie nie tak jak chcesz, bierz feedback i naprawiaj od razu. Bez czekania i wymówek.
Konsekwencja jest tu bardzo ważna, jeśli nie najważniejsza. Ustalasz kierunek i jesteś konsekwentny.

Przeznaczaj kasę na profesjonalne szkolenia, gdzie nauczysz się jak być w tej branży jeszcze lepszy a do tego zdobędziesz kolejny element własnej reklamy.
Następnie rejestrujesz działalność i czerpiesz z tego korzyści.

Voila! To Proste.
Działaj.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
ceherdersse1987
Czas publikacji:
czwartek, 16 maja 2013 14:30

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa